Forum Gimnazjum nr 11 w Bielsku Białej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Literatura Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Senpai
bywalec
bywalec



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 36 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Pon 20:00, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Co lubiecie (jeśli w ogóle lubicie:P) czytać? Ja jestem fanem fantastyki i fantasy. Szeroko pojętych.
A moze ktoś pisze coś swojego? Chętnie porozmawiam o pomysłach, ulubionych stylach, itd. itp. Wink Może jakaś wymiana dorobku? Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Maximus_TSP
Moderator-weteran



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 177 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: sie biora dzieci ???

PostWysłany: Pon 20:03, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Fajny temacik. Ja to w zyciu przeczytałem jak zrobic zupke Knorra także nie moge sie wypowiedzieć w tym temacie Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kuba
dobry znajomy
dobry znajomy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 101 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 20:06, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Ja podobnie jak Chuck, chociaż czytałem kiedyś jak zrobic budyń i wszystki 6 części Pottera, noi oczywiście wymagane lektury....po za tym to....program TV, kodeks drogowy, noi może coś jeszcze...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Senpai
bywalec
bywalec



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 36 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Pon 20:07, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Lektur też nie czytasz?? Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Maximus_TSP
Moderator-weteran



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 177 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: sie biora dzieci ???

PostWysłany: Pon 20:09, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Lektury czasem przeczytam ale wiesz tylko z PÓŁOBROTU przewracam kartki takze mam z tym problemy. Przy Krzyżakach umarłnym ze zmęczenia Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
gierol
maniak postowy
maniak postowy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 691 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: OLD BIELSKO SQUAD

PostWysłany: Pon 20:10, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Ja to czytałem instrukcje: kosiarki, pralki, lodóeki fiata 125p. i 126p.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Kuba
dobry znajomy
dobry znajomy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 101 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon 20:13, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Zarabista jest instrukcja Poloneza Karo. Znaleźliśmy w pierwszej klasie na siłowni...Cały wf czytaliśmy i było tam coś w rodzaju, że jak nie zapali to trudno:P


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
BloodBrothersF
Moderator-weteran



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 115 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Z BB ;)

PostWysłany: Pon 20:16, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Ja uwielbiam czytac ulotki Smile bo sa krotkie i zawsze sie dowiaduje czegos ciekawego.... Wink dlugie ksiazki to nie dla mnie... Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
bartekmelka
bywalec
bywalec



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 29 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Pon 21:01, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Książka to bardzo wartościowa rzecz. Osobiście nie jestem entuzjastą fantastyki, ale lubię ambitne książki, które wnoszą coś w życie. Ostatnio skończyłem "W ułamku sekundy" Kavy. Uważam, że "Dotyk zła" był lepszy. Lektóry mnie za bardzo nie pociągają. Jak dla mnie są zbyt nudne i nie porywające. czy w szkole nie możemy czytać tego czego chcemy. Według mnie lektury bardzo odstraszają młodziesz od czytania.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Senpai
bywalec
bywalec



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 36 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Pon 21:45, 20 Mar 2006 Powrót do góry

Niegłupie... Kogo do czytania zachęci powiedzmy taki "Pan Wołodyjowski", która nawet mnie, zapalonego czytacza, zniechęcił zaraz na wstępie? Wg mnie w nowszej literaturze również znajdzie się wiele wartościowych książek, które można zamienić na te starsze.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Klaud
dobry znajomy
dobry znajomy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 102 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Mazańcowice.

PostWysłany: Wto 16:33, 21 Mar 2006 Powrót do góry

Kocham czytać książki...

Jeśli chodzi o lektury, to nie przeczytałam tylko jednej - "Atlantyda Wyspa Ognia". Zresztą i tak została zmieniona (wyperswadowaliśmy nauczycielce...), więc się nie liczy. Chwilowo na półce czekają "Krzyżacy", którzy jednak w miarę mi się podobają.

Acz najbardziej, najchętniej zaczytuję się w fantasy. Saga o Wiedźminie, Władca Pierścieni, książki Salvatore'a o Drizzcie Do'Urden. Harry Potter również, acz to nie jest raczej typowe fantasy.

Prócz tego moje nowe odkrycie - "Poczwarka" Doroty Terakowskiej. Piękna książka o rodzinie, w której matka urodziła dziecko z zespołem Downa. Kończy się dosyć smutno, acz mało zaskakująco. Ale mogę to polecić z czystym sumieniem każdemu.

Ulubiony autor? Andrzej Pilipiuk, bezapelacyjnie. Jego książki o Jakubie Wędrowyczu zwalają z nóg i były też przyczyną kilku nocy, podczas których czytałam do drugiej, trzeciej Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
werewolf
Ganjaman - Admin
Ganjaman - Admin



Dołączył: 19 Mar 2006
Posty: 158 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: ze stumilowego lasu...

PostWysłany: Wto 16:38, 21 Mar 2006 Powrót do góry

Dla mnie bezapelacyjnie, numerem jeden jest Trylogia Tolkiena, Władca Pireścieni!!! Czytałem też sage o Wiedźminie, i muszę przyznać, że wciągające... Ostatnio czytałem troche kriminałów, Roberta Ludluma. Jeśli chodzi o lektury to żadko czytam bo są po prostu nudne... Wink Przez Krzyżaków sie nie przebiłem... Wink Poległem na 2 rozdziale. Uwielbiam czytać etykiety z alkoholi!!! Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Senpai
bywalec
bywalec



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 36 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: stamtąd

PostWysłany: Wto 16:49, 21 Mar 2006 Powrót do góry

Oprócz Wędrowycza Pilipiuk ma też na swoim koncie genialną trylogię: Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki. (Nie jestem pewny, czy akurat w tej kolejności) Książka o wampirce z Bałkanów i alchemikach, którzy wynaleźli kamień filozoficzny, a wszystko we współczesnym Krakowie. Obowiązkowe dla wszystkich. Very Happy
Przyznam się szczerze, ze Trylogii Tolkiena nie przeczytałem w całości, choć poległem dopiero w tunelu Szeloby.
Wiedźmin to klasyka sama w sobie. Zarówno saga jak i opowiadania. (Tak na marginesie: odkryłem jakiś czas temu książkę pt. "Wiedźmin" jakiegoś rosyjskiego pisarza. Założenia mniej więcej podobne do tych Sapkowskiego, ale rozgrywa się w Rosji przyszłości, gdzie miejsce potworów zajęły zbuntowane maszyny. Nic nadzwyczajnego, ale tak na kilka popołudni jak najbardziej...)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
estranged
nowicjusz



Dołączył: 21 Mar 2006
Posty: 19 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: znienacka

PostWysłany: Wto 16:55, 21 Mar 2006 Powrót do góry

Ja ostatnimi czasy nie mam kiedy czytać nad czym ubolewam ogromnie...kiedyśto się pochłaniało książki kilogramami ehhh....
lubię kryminały itp oraz o II wojeni światowej, za fantastyką nie przepadam delikatnie mówiąc

a polecam "Śmierćw Lizbonie" to taki kryminał rozgrywający sięgający do II wojny światowej, ale rozgrywa się współczeście [czaita?]
a dla ambitnych "Władca Much".


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Klaud
dobry znajomy
dobry znajomy



Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 102 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Mazańcowice.

PostWysłany: Wto 17:00, 21 Mar 2006 Powrót do góry

Za wspomnianą przez Ciebie, Senpai, trylogię Pilipiuka mam zamiar się wziąć, jak tylko skończę książkę "Wilk, który nigdy nie śpi", o życiu Baden-Powella, założyciela skautingu.
I uargh... błagam, nie trylogię Tolkiena. Jakkolwiek, tylko nie nazywajcie tego trylogią. Mimo że wydana w trzech książkach - ksiąg posiada sześć. Ponadto miała być wydana jako całość, ale wydawca stwierdził, że była by zbyt gruba... więc nie trylogia Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)